Clicky

Barış Karabatak

Barış Karabatak, 1988 Eylül ayında Giresun’da doğdu. Küçük yaşlarda müziğe olan ilgisi sayesinde kendi kendine piyano çalmaya başladı. Bu hobisi için ilk ciddi adımı Güzel Sanatlar Lisesini kazanarak attı. Mezuniyetinin ardından Marmara Üniversitesi Müzik bölümü Klasik Gitar, Piyano ve Akordeon çalgılarıyla lisans programını tamamladı.

Mesleki hayatı boyunca çeşitli özel okullarda ve sanat merkezlerinde Klasik, Elektro, Bas Gitar, Akordeon, Piyano, Ukulele ve solfej dersleri verdi. Öte yandan özel okulda müzik koordinatörlüğünü yürüttü ve okul orkestraları çalıştırdı. Eğitim teknolojileri Platformunda 3 yıl üst üste konuşmacı olarak GarageBand, Musescore, Noteflight ve yousician yazılımlarını sundu. 2019 Türkiye Liseler Arası Müzik yarışmasında 3 dalda ödül topladı. Klasik gitar için üç seviyeli metot hazırladı. Çeşitli müzik grupları ile sahne performans sergilemekle beraber aktif müzik hayatına devam etmektedir.

Özel ders veya başka konulardaki sorularınız için iletişim bilgisi: bariskarabatak@gmail.com

Barış Saydağ

Barış Saydağ, 1980'de İstanbul'da doğdu. Müzikle genç yaşında tanıştı, gitarla başladı, eline ne geçtiyse çaldı. Ama asıl tutkusunu bilgisayarlarda buldu. İstanbul Teknik Üniversitesinde bilgisayar mühendisliğini bitirdikten sonra bir süre Türk Hava Yollarında çalıştı, ama 20'lı yaşların başında kendisini Seattle yakınlarında Microsoft'ta buldu. Uzun yıllar orada çalıştıktan sonra özel teşebbüslerde bulundu, ve şu anda Facebook'ta çalışıyor.

Bundan bir süre önce iki tutkusunu bir araya getirmeye karar verdi ve DoğruAkor.com sitesini başlattı. Müziksel desteği Barış hocamızdan, Batuhan şefimizden aldı, teknoloji altyapısını kendisi kurdu.

Barış, teknolojiden kalan zamanında ya çocukları ile yaramazlık peşinde, ya dağların birinde fotoğraf gezisinde, ya da faal olarak Şehr-i Seattle gurubunda davulcu.